Choď na obsah Choď na menu
 


Gitanas spievali pre Sisu Sklovsku

22. 1. 2011

Sisa Sklovska sa vydala, už je z nej pani Lelkes!

17.01.2011 Autor: redhead, Foto: redhead

V sobotu krátko pred 16. hodinou povedala speváčka Sisa Sklovska „áno“ svojmu snúbencovi šéfovi poisťovne Jurajovi Lelkesovi. Manželskému sľubu sa v kaštieli hotela Amade Château v obci Vrakúň prizeral dokonca aj prezident republiky Ivan Gašparovič, ktorý rovnako ako takmer stovka pozvaných hostí po vyslovení tohto čarovného slovíčka mladej pani zatlieskal. To Sisu a Juraja spontánne rozosmialo, no nešlo o jediný netradičný moment tejto prominentnej svadby.

„Cítim sa krásne, ojedinele, nezabudnuteľne. Je to deň, ktorý sa už nikdy nezopakuje. Mala som čo robiť, aby som udržala slzy a musím sa priznať, že mi hrozne búchalo srdce,“ povedala po obrade a gratuláciách nevesta Sisa Sklovska. Tú na jej veľký deň D obliekol módny návrhár Andrej Baraník do netradičnej žltej svadobnej róby. „Od začiatku som vedela, že moje šaty nebudú biele, tak sme sa vybrali kupovať látku do Viedne. Tam ma inšpirovala táto farba,“dodala Sisa s tým, že krásny detail – akési motýlie krídla, navrhol jej manžel Juraj.

„Len ma mrzí, že pri obrade som musela mať ruky pri sebe a nebolo ich vidieť,“ povedala s úsmevom Sisa. Tá si pri obrade neodpustila zaspievať, teda stalo sa tak po obrade, keď všetkým prítomným dopriala krásnu áriu Ave Maria. Už aj s úžasnou obrúčkou na prste.„Sú z Moskvy a veľmi sa nám páčili. Hneď nás zaujali, sú zvláštne,“ uviedol Lelkes. „Majú moderný dizajn a páčila sa nám kombinácia s kaučukom,“ dodala Sisa o zlatých obrúčkach.

Na mediálne sledovaný obrad prišiel aj prezident Ivan Gašparovič, ktorý je osobným priateľom speváčky a pre malé meškanie prezidentského páru sa slávnostný obrad začal o pár minút neskôr. Dorazil aj minister financií Ivan Mikloš, operný spevák Peter Dvorský, hokejová legenda Jozef Golonka, zabávači Peter Marcin a Michal Hudák, bývalý riaditeľ TV Markíza Václav Mika a mnohí ďalší. Mladomanželov veľmi potešilo, že pozvanie na ich svadbu prijal takmer každý.

Čestné miesto pri stole s novomanželmi dostali prezidentský pár, manželia Miklošovci a Dvorskí. O skvelú zábavu po slávnostnej večeri sa starala do skorých ranných hodín kapela Kmeťoband, ktorej pomáhali speváčky z dua Gitanas. Výber týchto hudobníkov bol vzhľadom na Sisin temperament celkom jasný. „Navyše, sú to moji kamoši, keď som rozmýšľala koho zavolať, tak som si povedala, že to musia byť jednoznačne oni,“potvrdila nám speváčka.

Sisa Sklovska mala vo svojom živote zopár aj vážnych partnerov, no svadba s Jurajom Lelkesom prišla ako blesk z jasného neba. Veď dvojica sa zoznámila iba pred rokom. No Sisa tvrdí: „Stretla som toho pravého muža.“ Juraj požiadal Sisu o ruku po jej návrate z pracovnej cesty v Číne a bolo to pre ňu veľkým prekvapením. „Bola som dojatá, no okamžite som súhlasila. On je výnimočný, skvelý muž, džentlmen, milý, dobrý, tolerantný,“ vymenovala Sisa prečo neodolala.

Juraj Lelkes potvrdil, že ich spolužitie je nanajvýš harmonické – doteraz sa vraj ešte ani raz poriadne nepohádali. „Možno boli rôzne názory na termíny, ktoré sa nám nie vždy daria zladiť, lebo Sisa veľa spieva a ja mám tiež veľa pracovných povinností, ale vždy ste to zvládli,“ dodal Lelkes.