Choď na obsah Choď na menu
 


Spoveď Adriany z Gitanas: Moja cesta z pekla

26. 10. 2010

Spoveď Adriany z Gitanas: Moja cesta z pekla

Prežila ukrutné chvíle! Speváčka Adriana Drásiová z dua Gitanas, ktoré s veľkým úspechom postúpilo v súťaži Talentmánia do ďalšieho kola, nemala vždy na ružiach ustlané. Ako tehotnú ju opustil druh, nemala na nájom ani na jedlo a jej synček takmer prišiel o život.

Adriana Drásiová a Klaudia Farkašová z Nových Zámkov odspievali famózne pieseň Tell him a dojali ňou porotu i divákov. Málokto však tušil, že za ich talentom sa skrýva strastiplná cesta. Tá sa pre Adrianu začala pred štyrmi rokmi. Otehotnela, a keď sa spolu s partnerom mala tešiť na ich potomka, prišla rana. Muž, s ktorým žila 10 rokov, ju opustil. „Vtedy to bolo ťažké obdobie. Otecko môjho dieťaťa sa rozhodol, že asi bude lepšie nájsť si staršiu odo mňa,“ hovorí speváčka. Napriek zlomenej láske sa nechcela nového človiečika vo svojom tele zrieknuť. „Nechcela som dať dieťa preč. A nechať si ho bola správna voľba,“ hovorí Adriana.

Bola bez peňazí

No radosť z očakávaného dieťatka si nemohla naplno vychutnať. Musela riešiť ďalší problém: Bola na mizine. „Od štátu som nemohla čakať veľkú podporu. Buď som si z peňazí, ktoré som dostala, zaplatila nájom, alebo jedlo. Tam nebola iná voľba,“ spomína na najťažšie obdobie: „Musela som však urobiť všetko pre to, aby sme prežili, a tak som začala vystupovať,“ vysvetľuje.

 
Spevácke duo Gitanas
Foto: EMIL VAŠKO

Spev bol pre mladú mamičku jedinou šancou, ako zarobiť peniaze. „Mala som rizikové tehotenstvo, ale vystupovala som, lebo som sa nemala ako uživiť. Tehotnú ženu neradi prijmú do práce,“ smutne konštatuje.

O pár mesiacov však prišiel ďalší úder. Jej trojmesačný synček skončil s kolikou v nemocnici! Keď sa modlila, aby jej chlapček prežil, na pódiu ju zastúpila práve Klaudia a darovala jej celý honorár 50 eur. Odvtedy sú nerozlučnou dvojicou.

Klaudia žije s jej bratom

Klaudia dokonca začala chodiť s jej bratom. „Stalo sa to v ten deň, keď som Adrianu zastúpila. Odvtedy my dvaja spolu žijeme a my dve spolu spievame,“ smeje sa Klaudia. Dnes má Adriana vlastný byt, ktorý spláca, a zdravého syna. Na toho pravého zatiaľ stále čaká.